Projekts “Zaļā josla”

Lapmežciema pamatskola iesaistījusies projektā “Zaļā josta”, un 5.klases skolēni skolotājas Līgas Tomeles vadībā piedalījās pirmajā pasākumā 22.aprīlis- Zemes diena, kur skatījās mācību filmu par plastmasu un secināja, ka plastmasas atkritumi piesārņo Zemi, turklāt bīstami un dzīvai radībai pat nāvējoši. Skolēni savas pārdomas uzzīmēja, izveidoja kolāžu un izvietoja skolas gaitenī, 8.klases skolēni to apsprieda audzināšanas stundā.
Katrīna Meiere un Rendija Rota Paipala pierakstīja klasesbiedru stāstījumu un nofotografēja 5.klases darba rezultātu:

Mēs plakātā uzzīmējām Homēru Simpsonu, kurš ēd zivi ,kuras vēderā ir plastmasa, jo Homērs ēd visu, cik lien un cik var, tikai ne dārzeņus. Iemetot ūdens tilpnē plastmasu, tas palēnām sadalās mazos gabaliņos, un zivis to sajauc ar barību un apēd to. Tātad Homērs, ēdot zivis saindējas, un mēs – cilvēki- arī.
Plastmasu ražo no naftas. Tas ir neatjaunojams resurss- tas nozīmē, ka plastmasas pudele nekad nepārveidosies par naftu, neizkusīs, tā mētāsies kā plastmasa, līdz varbūt sadalīsies 500 gadu laikā…
Pasaulē ir 5 plastmasas zupas jeb straumes virpuļi, kuras atrodas okeānos. Ja tu iemet jūrā kādu plastmasas izstrādājumu, tas ar straumes palīdzību arī nonāks kādā no plastmasas zupām. Katru dienu plastmasas zupās ieplūst arvien vairāk plastmasas, tāpēc mūsu plakātā var redzēt pasauli pēc 30 gadiem, ja nekas nemainīsies. Tad visi okeāni būs pilni ar plastmasu.

Pievērs uzmanību Zemes attēliem ar 5 straumes virpuļiem jeb plastmasas zupām!
Daudzi dzīvnieki, apēdot tikai 1 plastmasas maisiņu, var nomirt. Pat pasaulē lielākais zīdītājs- zilais valis nomirst no 80 kilogramiem plastmasas. Putni bieži nomirst, nejauši uzmaucot pudeles fiksējamo riņķi uz kakla, – kad kakls izaug, riņķis kļūst par mazu, un putns aiziet bojā. Pēc laika viņa kauli, spalvas sapūs, bet kuņģī esošie plastmasas gabali saglabāsies, iespējams, vēl 400 gadu…
Otrā plakātā var redzēt lielu, dzeltenu konteineru. Tas nozīmē, ka tas ir domāts plastmasas atkritumiem. Ja tu šķirosi plastmasu, tas aizies vēl vienai pārstrādei, un no atkritumiem tu iegūsi jaunus pārstrādes materiālus. Citās valstīs ir atsevišķi konteineri tikai plastmasas pudelēm.

Saudzēsim dabu- šķirosim atkritumus!