Karjeras diena

24.janvārī 8.,9.klašu skolēni piedalījās Tukumā Karjeras dienu pasākumā “Atnāc un uzzini!” Pārstāvji no 27 Latvijas augstskolām, koledžām, tehnikumiem rādīja prezentācijas, izstādes, vadīja meistarklases, lai informētu skolēnus par izglītības un profesijas ieguves iespējām pēc 9.un 12.klases beigšanas.
Skolu stendos varēja atrast, paprasīt informāciju par mācību iestādi.
     

     

Prezentācijas un meistarklases

Nacionālās Aizsardzības akadēmijas un Latvijas Universitātes prezentācijas.
Akadēmijas pārstāvji stāstīja, kā jātrenē fiziskā slodze un kas ir jāmācās, kādas pārbaudes ir jāiziet, lai varētu iestāties akadēmijā.
 Vizāžistu meistarklasē rādīja, kā sejai uzlikt meikapu un kā uzkrāsot uzacis ar šobrīd populāro uzacu korekciju ,kas ilgi turas. Stāstīja, par ko var izmācīties un cik gadus jāmācās.

Valsts Policijas koledžas meistarklasē skolēni taisīja savas plaukstas nospiedumu, kuru pēc tam varēja ieraudzīt lielajā ekrānā.
     

Skolēni arī savā starpā sacentās, kurš visprecīzāk trāpīs mērķī un kurš vairāk spēs piepumpēties.

Vienā no meistarklasēm pats varēja izgatavot savas maizītes. Produkti bija jau sagatavoti : trīs veidu maizes, zaļumi, tomātu un redīsu šķēlītes. Bija trīs veidu pildījumi, visvairāk tika izmantots siera pildījums.

Rozītēm no sākuma bija jāizrullē cukura mastika. Tad ar puķīšu veida formiņām bija jāizspiež divas puķu formiņas. Abas uzdūra uz zobu bakstāmā kociņa un sāka veidot rožu formu. Ja ziedlapas kopā neturējās, bija jāizmanto speciāla ēdienu līme.
Gan maizītes, gan rozītes pēc uztaisīšanas varēja apēst.

Teksts, foto: Madara Galanceva, Dana Tomele, Alvīne Dārta Pabrika