Vecāku drēbju skapis – 2017

Svētku rīta, bērnu modes skates “Vecāku drēbju skapis – 2017”, pasākuma izvērtējums. 26.04.2017.
Mērķis – Dot audzēkņiem iespēju iesaistīties svētku procesā, izmantot iepriekš nodarbībās apgūtās prasmes un iemaņas.
Uzdevumi-
1. Veidot prasmi uzstāties, iet pa “mēli”, demonstrēt tērpu, pozēt fotogrāfam.
2. Apgūt rotaļu elementus.
3. Pilnveidot sadarbības prasmes stafetēs un rotaļās.
4. Izraisīt emocionālu pārdzīvojumu svētku laikā.
Izvērtējums.
Kurš gan bērnībā nav ielūkojies vecāku drēbju skapī? Vērojis savu vecāku gatavošanos kādam īpašam pasākumam. Sapņojis par mammas visskaistāko kleitu, kurpēm un rotām, tēva pulksteni, kaklasaiti…
Šādu sapni 26. aprīlī izdzīvoja Lapmežciema pirmsskolas 3-4, 5 un 6 gadīgās grupas audzēkņi. Svētki izdevās kā plānoti. Svētki notika Lapmežciema Tautas nama mazajā zālē. Izmantojot, sarkano paklāju, 3-4 gad. bērnu grupu skolotāju veidotos telpas noformējumus, foto stūrīti, mūziku, protams, vecāku sarūpētos svētku tērpus, apavus, cepures, rotaslietas, brilles, kaklasaites, pulksteņus un citus aksesuārus, tika radīta svētku noskaņa.
Apkārtējā vide un tērpi palīdzēja audzēkņiem iejusties modeļu lomā, iepriekš mācītie soļi, kustības mūzikas pavadījumā, atklāja noskaņojumu. Svētku laikā audzēkņi mācījās apzināti kustēties, orientēties telpā, veidoja sadarbības prasmes.
Svētkos audzēkņi guva emocionālu pārdzīvojumu, par ko liecināja smaidi, ovācijas, bērnu darbošanās prieks.
Pasākuma laikā grupu stafetēs tika savērtas katras grupas krelles, kā arī individuāli katrs bērns izgatavoja savu modes skates īpašo rokassprādzi. Dejojot mūzikas ritmā, spēlēja spēli “Evolūcija”.
Par piedalīšanos modes skatē, katrs audzēknis saņēma atzinības rakstu un saldumu balvu.
Skaistos mirkļus iemūžināja fotogrāfs I. Krūmiņš.
Svētkus organizēja un vadīja 3-4 audzēkņu grupas skolotājas Daina Jansone un Zanda Jansone.

Skolotājas Daina Jansone un Zanda Jansone.