Projekts “Ēdīsim Latvijas zivis”

Lapmežciema pamatskolas skolēniem biedrība “Partnerība laukiem un jūrai” Eiropas jūrlietu un zivsaimniecības fonda projekta “Ēdīsim Latvijas zivis” ietvaros piedāvā meistarklasi zivju restorānā “Bermudas”. Skolas 4.-6.klases skolēniem restorānu “Bermudas” bija iespējams apmeklēt 9.aprīlī, savukārt 7.-9.klases skolēniem – 11.aprīlī. Meistarklase notiek restorāna “Bermudas” telpās – viesu uzņemšanas zālē un virtuvē. Meistarklasi vada restorāna vadītāja un pavāri. Meistarklases laikā tiek gatavots ēdiens no vietējām zivīm, piemēram, reņģe, menca vai bute. Meistarklases vadītāji pastāsta par zivju uzturvērtību un nozīmi cilvēka uzturā; kā arī par zivju ēdienu pagatavošanas veidiem. Kopā ar skolēniem no zivīm tiek pagatavots viens uzkodu ēdiens un viens pamatēdiens. Iepazināmies ar galda kultūru un ēdiena servēšanu. Sagatavoto ēdienu paši skolēni servē un pasniedz. Pasākuma noslēgumā restorāna zālē baudījām pašu gatavoto zivju ēdienu maltīti.