Mārtiņdiena

Jau agri no rīta, 6.gadīgo bērnu grupā bija jaušama svētku noskaņa. Šodien bērni ,mūsu grupā bija ieradušies tērpti dažnedažādās maskās, kā dzīvnieki un putni – gailis, vilks, zaķi, vāveres, peles un lāči. Radoši un garšīgi pavadot Mārtiņdienas rītu – cepot gardos kliņģerīšus un cepumus, ar nepacietību gaidījām dienas jestrāko daļu!
Pusdienlaikā 6.gadīgo bērnu grupiņa devās uz Lapmežciema kultūras namu, lai kopā ar lielajiem skolniekiem ieskandinātu lustīgo Mārtiņdienu. Pasākuma sākumā, mūs iepriecināja 6.klases skolnieki, ar nelielu izrādi, par to, kā barons tika apmānīts ar zoss dalīšanu vienādās daļās! Mazie sešgadnieki ar interesi vēroja šo priekšnesumu, taču šoreiz mēs ne tikai vērojām, bet arī paši uzstājāmies ar jautru Mārtiņdziesmu, skandinot dažādus koka mūzikas instrumentus. Neizpalika arī mīklu minēšana un rotaļās iešana. Par pareizi atminētām mīklām, bērni tika pie cienasta – vārītiem zirņiem. Arī rotaļās mazie pirmsskolnieki devās ar lielu prieku un aizrautību. Pasākumu pavadīja lustīgais skolotājas Benitas Egles klavieru pavadījums, kā arī jautrie bērnu smiekli un priekā mirdzošās acis! Paldies skolotājai B.Eglei un 6.klases skolniekiem.

A.Kauķe (6.gad.gr.skolotāja)