Elektrodrošības noteikumi

Vasara ikgadēji ir elektrotraumām bagātākais laiks, tāpēc AS “Sadales tīkls” mācību gada noslēgumā aicina skolotājus atgādināt audzēkņiem elektrodrošības noteikumus, kas jāievēro gan iekštelpās, gan ārpus tām. Sākoties vasaras brīvlaikam, bērni un jaunieši var kļūt izklaidīgāki, neuzmanīgāki, biežāk atrasties bez pieaugušo uzraudzības, kā arī vairāk laika pavadīt pilsētvidē un dabā, kur sastopama elektroapgādes infrastruktūra.

Pērn tika reģistrēts rekordliels elektrotraumu skaits, un visvairāk traumu, tostarp letālu, tika reģistrētas tieši vasaras mēnešos – no kopumā 85 elektrotraumām vasarā gūtas 28 (tostarp 10 – bērniem). Astoņas no tām bija ar letālām sekām, tostarp letālu elektrotraumu pērn augustā traģiski guva arī pusaudzis, mēģinot iekļūt privātā teritorijā, kur atradās vidējā sprieguma elektroietaises. Visticamāk, viņa nodoms bija šajā vietā uzņemt fotogrāfiju.

Lai veicinātu izpratni par elektrodrošību, aicinām ar audzēkņiem dalīties ar šo plakātu (pievienots arī pielikumā), kur apkopoti būtiskākie elektrodrošības noteikumi, kā arī šo īsfilmu (8,5 min gara), kas demonstrē, cik smagas var būt neapdomības vai neuzmanības sekas un kādi elektrodrošības priekšnoteikumi vienmēr jāatceras.

“Sadales tīkls” izstrādājis arī informatīvu vietni, kur skolēni var papildināt un pārbaudīt savas zināšanas par elektrodrošību: https://arelektribuneriske.lv/!

Elektrodrosibas-padomi