Eiropas valodu dienas 2017

Erudīcijas un zināšanu konkurss par angliski un vāciski runājošo valstu un Ziemeļvalstu vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju un valodu 9. klašu skolēnu komandām.
28.septembrī 9.klases skolnieces Alvīne, Kristiāna, Linda un Luīze bija konkursā, Rīgā, Ziemeļvalstu ģimnāzijā.

Konkurss notika Eiropas valodu dienu ietvaros. Lai piedalītos konkursā, bija jāzina divas svešvalodas – vācu un angļu. Konkursam bija trīs kārtas. Pirmajā kārtā jautājumi bija par Ziemeļvalstīm un to valodu.
Otrajā kārtā bija nepieciešamas vācu valodas zināšanas. Šī kārta notika vācu valodā, jautājumi bija ne tikai par Vāciju, bet arī par Austriju un Šveici un to ģeogrāfiskajiem objektiem.
Trešā kārta norisinājās angļu valodā, šajā kārtā daži jautājumi bija jāmin uz intuīciju, bet skolēni uzzināja daudz jaunu faktu.
Kad bija noslēgušās visas trīs kārtas, notika apbalvošana. Mūsu komanda saņēma pateicību, priecājamies, ka mūsu kaimiņi – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 9.klašu komanda- ieguva otro vietu. (K.E.B., D.T.)